Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ky përditësim pretendon se 169 mijë e 170 trupa ruse janë vrarë, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Sipas tyre, edhe 6 mijë 921 automjete të blinduara janë shkatërruar, ku përfshihen edhe 3 mijë e 574 tanke dhe 305 avionë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Naumovski: Në interes të LSDM-së është që kryeministri të jetë nga jashtë qeverisë aktuale

Ish-ambasadori dhe zv. kryeministri Vasko Naumovski konsideron se është në interes të…

Kosova, e katërta në Evropë me më së paku të vdekur për 100 mijë banorë

Me 22 të vdekur deri tash, Kosova është vendi i katërt në…

Kovid-19, 6 viktima dhe 37 raste të reja

Gjatë 24 orëve sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 484…

Kurti telefonatë me Peach – fasin për takimin e 18 gushtit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar telefonatë me të dërguarin special…

Bexheti apel banorëve të Sarajit: Situata është serioze, respektoni masat shëndetësore

Erdhi të flas për Komunën e Sarajit në Shtabin e BDI-së në…