Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga agresionit në Ukrainë.

Gjithashtu është bërë e ditur se kanë rrëzuar edhe 163 aeroplanë ushtarakë.

Ushtria ukrainase ka arritur sipas tyre të shkatërrojnë edhe 756 tanke.

Duke përfshirë edhe luftanijen Moskva, ukrainasit thonë se kanë shkatërruar në total tetë anije.

Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sotme me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prokuroria jep detaje për zjarrin tragjik në Tetovë: Identifikohen viktimat

Prokuroria Publike sot njoftoi se po vazhdojnë aktivitetet që po i ndërmarrin…

Vriten babai dhe djali i tij

Në vendin Sorens, kantoni Friburg në Zvicër janë vrarë Naum Kolev (47)…

Manastirliu: Shkon në 400 mijë numri i personave të vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë, përmes një postimi në rrjete sociali njofton se që…

Vdes në aksident trafiku djali i shefit të agjencisë britanike të inteligjencës

Djali i shefit të agjencisë së inteligjencës në Britani (MI6), ka vdekur…

Kurti: Qeveria Hoti varet nga çdo deputet i Listës Serbe

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaron se qeveria Hoti jo vetëm…