Klan Kosova

Ukraina pretendon se ka rimarrë edhe fshatin e katërt si pjesë të kundërofensivës

Ukraina pretendon se ka rimarrë një fshat të katërt në juglindje si pjesë e kundërofensivës të saj.

Sipas tyre, bëhet fjalë për fshatin Storozheve në rajonin e Donetskut, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Ministria e Mbrojtjes ka falënderuar Brigadën e 35-të për rimarrjen e kontrollit të fshatit.

Sipas raportimeve, Ukraina ka rimarrë edhe fshatin Blahodatne, Neskuchne dhe Makarivka, të cilat shtrihen në skaj të rajonit të Donetsk, pranë Zaporizhzhias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ndalohen për sjellje agresive ndaj policisë në Gostivar

Me datë 15.08.2023 në ora 01:40 në rrugën JNA në Gostivar, zyrtarët…

Rusia paralajmëron Lituaninë në lidhje me kufizimet në Kaliningrad

Ministria e Jashtme ruse ka kërkuar një heqje të menjëhershme të kufizimeve…

Kovid-19, Japonia vendosi gjendje të jashtëzakonshme në mbarë vendin

Japonia ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në të gjithë vendin për shkak…

“Prokuroria e Speciales me qasje armiqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, procedurat po stërgjatën”

Ish-krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, vazhdojnë të mbahen…

Kurti: Nuk mund të lejohen më që institucionet t’i hedhin njëra-tjetrës fajin për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale

Është lansuar sot protokolli shtetëror për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale,…