Pesë automjete janë shkrumbuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Shtipit, informon REL.

Tre prej të cilave janë djegur plotësisht ndërsa dy të tjera pjesërisht.

Në mesin e automjeteve të djegura plotësisht janë dy makinat e familjes Tushev. Njëra makinë nën pronësi të Nikolla Tuhevit, ish-kreut të degës së LSDM-së në Shtip ndërsa tjetra makinë është e babait të tij, Mite Tushev. Të dy familjarë të ish-deputetes së LSDM-së, Marinela Tusheva, e cila është e martuar me Bojan Mariçiç, këshilltarin e kryeministrit Zoran Zaev.

Sipas Nikolla Tushevit, automjetet ishin të parkuara në vende të ndryshme parkimi, ndërsa dyshohet se makinat janë djegur me koktej molotovi.

Policia po heton ngjarjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…