U bënë të ditur 15 fituesit të çmimit prej 100 mijë denarë, të cilët skanuan llogari gjatë muajve prill, maj dhe qershor.

Siç informohet nga Ministria e Financave, ata janë Valentina Gjuroska, Naco Zaprov, Jule Tasevska Markov, Natalija Grçeva, Suzana Antovska, Sllagjana Jovçeska, Violeta Georgieva, Sllavica Dimoska, Suzana Dimitrova, Ivica Janaçkov, Natalija Velinovksa, Vllatko Masillovksi, Muhamed Mamudi, Jasmina Karanfilovska dhe Vanço Gjorgjevski.

Pesë nga fituesit në rrethin e pestë janë nga Shkupi, nga dy fitues nga Strumica dhe Manastiri dhe nga një në Prilep, Gostivar, Ohër, Kriva Pallankë, Strugë dhe Tetovë.

Ministria e Financave thotë se në rrethet e tjera deri në fund të vitit, pra nga gushti deri në dhjetor, çmimet mujore do të jenë 20.000 denarë, ndërsa nga 15 çmime do të ndahen çdo muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…