Policia spanjolle po heton vdekjen e një 39-vjeçari, trupi i të cilit u gjet brenda një statuje të dinozaurit.

Autoritetet u njoftuan të shtunën pasi një baba dhe djali i tij vunë re një erë që buronte nga figura papier-mâché në Santa Coloma de Gramenet, një periferi të Barcelonës.

Ata më pas, kishin parë kufomën përmes një çarjeje në këmbën e dinozaurit Stegosaurus.

Policia tha se burri ishte raportuar i zhdukur nga familja e tij kohë më parë, dhe se nuk dyshohet për ndonjë lojë të keqe.

Tre skuadra të zjarrfikësve dolën në vendin e ngjarjes pasi u zbulua trupi i të ndjerit, njofton BBC.

Media lokale raporton se burri – i cili nuk është emëruar – ka qenë duke u përpjekur të merrte një telefon celular që ai e kishte hedhur brenda statujës. Ai më pas kishte rënë brenda figurës dekorative dhe ka mbetur i bllokuar me kokë poshtë, në pamundësi për të kërkuar ndihmë.

Mirëpo policia spanjolle ende nuk ka konfirmuar se si burri përfundoi brenda dinozaurit dhe janë duke i  pritur rezultatet e autopsisë së tij për të zbuluar se si ai vdiq.

Statuja dekorative është hequr nga vendi i saj jashtë ndërtesës kubike të qytetit, ku ishte përdorur për të reklamuar një kinema të vjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…