Trupat ruse kanë bombarduar tetë territore në Ukrainë gjatë 24 orëve të fundit, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur 16 në rajonin e Kharkiv, thotë Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Zyrtarët ukrainas konfirmuan se trupat ruse përdorën raketat e mbrojtjes ajrore S-300 në sulmin e tyre vdekjeprurës në Kupiansk, Kharkiv, të martën, i cili goditi një muze.

Ushtria ruse ka përdorur në mënyrë të përsëritur S-300, të cilat mbrojtja ajrore e Ukrainës nuk mund t’i kapë, shkruan AlJazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja e koalicionit mes LDK-së dhe Listës Serbe (DOKUMENT)

Avdullah Hoti sot ka marrë besimin e 61 deputetëve për ta drejtuar…

Javën që vjen fillon shpërndarja e “pasaportave të gjelbra” për personat e vaksinuar kundër Kovidit

Nga java e ardhshme mjekët amë do të japin “pasaportë të gjelbër”…

VIDEO / Pamje nga momenti i shpërthimit masiv nga rrjedhja e gazit

Një shpërthim nga një rrjedhje gazi plagosi të paktën një zjarrfikës dhe…

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea: Serbia ta zgjedhë BE-në para Rusisë

Jamie Shea, ish-zëdhënës i NATO-s në kohën e bombardimeve mbi Serbinë ka thënë…

Ukraina do të fillojë një kundër-ofensivë pas dy muajsh, thotë ndihmësi i Zelenskyt

Forcat e Armatosura të Ukrainës (AFU) po përgatiten për një kundërofensivë, e…