Rivalët e tij politikë janë “banditë dhe tiranë” të cilët “nuk e kanë idenë për gjigantin e fjetur që kanë zgjuar”.

 Donald Trump nuk i ka kursyer akuzat e forta ndaj demokrateve pergjate nje takimi në Youngstown, Ohio, kur ishte për të mbështetur kandidaturën e JD Vance për Senatin.

Ish-presidenti foli me mbështetësit e tij për një Amerikë pa kufi “të pushtuar nga miliona” emigrantë të paligjshëm, një ekonomi në rënie dhe “rritje të të shtënave për përdhunime”.

Manjati sulmoi liderin e republikanëve në Senat, Mitch McConnell, duke e quajtur demokrat ndersa komentoi edhe hipotezen e  kandidaturës së tij të mundshme në vitin 2024 per Presidencialet:

 “Kam kandiduar dy herë dhe kam fituar dy herë. Mund ta bëja përsëri”, përsëriti Trump./Ansa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qeveria ua heq shtesat edhe një pjese të Policisë

Pakoja e re Emergjente e Qeverisë Kurti 2 ka lënë jashtë disa…

88 raste të reja, 123 të shëruar dhe tre të vdekur në Maqedoni nga koronavirusi

Ministri e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë…

32 viktima dhe 1 092 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar 32 viktima dhe 1092 raste…

SHBA, Franca dhe Britania i bëjnë thirrje Serbisë të bashkëpunojë plotësisht me gjykatën e Hagës

Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë së Madhe sonte në…

Enver Hoxhaj s’e pranon pozitën e nënkryetarit në PDK

Enver Hoxhajt i është dhënë besimi të enjten që të jetë njëri…