Presidenti amerikan Donald Trump, pretendon se ka parë dëshmi që coronavirusi është bërë në laboratorët e Wuhanit, duke shtuar se ato nuk mund t’i zbulojë.

Siç raporton Sky News, Trump gjatë një konference për gazetarëve të organizuar në Shtëpinë e Bardhë, ka thënë mbrëmë se nuk mund të tregojë se pse është i bindur që coronavirusi është bërë në Institutin për Virologji në Wuhan të Kinës.

Ndërkaq i pyetur nga gazetarët nëse ka parë diçka që kaq në masë të madhe e ka bindur që virusi është bërë në këtë Institut, Trump është përgjigjur: “Po, kam parë”.

E kur është insistuar nga gazetarët ta dinë se për çfarë bëhet fjalë, ai u tha: “Nuk mund t’ju tregojë. Nuk me lejohet”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…