Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të përballet me akuza penale si pjesë e një hetimi për disa para heshtazi të paguara përpara se të zgjidhej president në vitin 2016.

Ish-ylli i pornos Stormy Daniels pretendon se ajo kishte një lidhje të fshehtë me ish-presidentin dhe ishte paguar për ta mbajtur atë të fshehtë, shkruan BBC.

Trump e ka mohuar me këmbëngulje këtë dhe e ka cilësuar aktakuzën si një “persekutim politik”.

Ai ndodhet në Florida momentalisht, por pritet të dalë të martën e ardhshme para një gjykate në Nju Jork

Nuk është ende e qartë se me çfarë shkeljesh përballet Trump, por mediat amerikane thonë se ai po përballet me më shumë se dy akuza të lidhura me mashtrim në biznes.

Republikanët po e quajnë aktakuzën një “shok”, ndërsa demokratët thonë se askush nuk është mbi ligjin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reagon Kurti: U tronditëm nga vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, ftoj organet e rendit që ta zbardhin rastin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është i tronditur nga…

Gjermani-Gjendet i vdekur spiuni rus

Një diplomat rus u gjet i vdekur afër ambasadës shtetërore në Berlin,…

Kurti pritet nga Dendias, thellimi i bashkëpunimit, sidomos ai ekonomik ishte në qendër të bisedës

Në ditën e dytë të pjesëmarrjes në Forumin Ekonomik në Delphi, kryeministri,…

Kërcënon Dodik: Do ta formojmë ushtrinë e Republikës Serbe

Anëtari serb i Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik tha në një intervistë…

Banorët e Deçanit insistojnë se janë helmuar nga uji

Banorë të shumtë të fshatrave të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim…