Ish-presidenti amerikan Donald Trump i uroi presidentit të SHBA-së, Joe Biden fat të mirë në takimin e tij me presidentin rus Vladimir Putin dhe i dha mesazhin “Mos bini në gjumë gjatë takimit”.- Advertisements –

Në një deklaratë me shkrim, Trump vuri në dukje se në periudhën gjatë presidencës së tij ka zhvilluar një takim shumë frytdhënës me Putinin në Helsinki. “Përkundër mënyrës se si shtypi i rremë i vonuar e reflektoi takimin, SHBA-ja në këtë takim fitoi shumë gjëra përfshirë respektin e Putinit dhe të Rusisë”, deklaroi Trump.

Trump e cilësoi hetimin ndaj tij lidhur me Rusinë, si “përpjekje mashtruese e financuar nga Hillary Clinton dhe demokratët”. Ai theksoi se pavarësisht vështirësive që shkaktoi ky hetim formoi marrëdhënie të mira me Putinin dhe Rusinë.

Lidhur me takimin Biden-Putin që do të zhvillohet më 16 qershor në Gjenevë, Trump tha: “I uroj (presidentit amerikan Joe) Biden fat të mirë në takimin e presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Mos bini në gjumë gjatë takimit dhe i përcjell Putinit urimet e mia më të sinqerta”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…