Ushtrojnë Shumica e njerëzve që çdo ditë bëjnë ushtrime fizike, zakonisht e bëjnë këtë në mëngjes. Kjo pasi që ushtrimet para punës e rrisin nivelin e energjisë dhe ndjeheni më të fuqishëm gjatë ditës.

E bëjnë një orar ditor Maksimizoni potencialin tuaj duke e bërë një orar ditor, e gjithashtu edhe qëllimet që duhet arritur brenda ditës. Mëngjesi është koha më e mirë për ta bërë këtë, dhe gjatë caktimit të orarit mos harroni të planifikoni edhe një pushim për ta qetësuar mendjen, sepse shëndeti mendor është mbi të gjitha. Hanë mëngjes të shëndetshëm Mëngjesi jo vetëm që është i mirë për shëndetin fizik, por edhe është kohë e mirë për t’u lidhur shoqërisht me tjerët. Nëse kaloni vetëm pesë minuta duke ngrënë mëngjes, atëherë do të keni mundësinë të bisedoni me fëmijët apo partnerin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…