Treni ka përplasur për vdekje një 31 vjeçar nga Shkupi i cili ka lëvizur në binarët e hekurudhë tek Bulevardi “Serbija”.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Brendshme, nga ku pohojnë se rreth orës 02:00 pas mesnate kanë marrë njoftimin se në hekurudhën para mbikalimit në Bulevardin “Serbija”, treni i relacionit Manastir-Shkup ka përplasur një këmbësorin N.M 31 vjeçar nga Shkupi, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Policia dhe organet tjera kompetente po hetojnë rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Të rinjtë në Britani do të infektohen vullnetarisht me Covid

Britania e Madhe ka nisur një fazë të re të testimit për…

Borisov uroi Zaevin për rizgjedhjen e tij si Kryeministër

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ia ka uruar Zoran Zaevit fitoren zgjedhore dhe…

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur  person “non…

Angela Merkel i kërkon Vladimir Putinit ta lirojë Alexei Navalny

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, edhe një herë i bëri thirrje presidentit rus…

Vetëkënaqësia e Shaqir Fetait

Hajde rrenë hajde! Shaqir Fetain aq shumë e paskan uruar për Bajramin…