Zyra e Zëvendëskryeministres për Qeverisje të Mirë, Sllavica Grkovska deri më tani ka iniciuar tri procedura lidhur me keqpërdorimet e zyrtarëve.

Zëvendëskryeministrja Grkovska në një intervistë për MIA thekson se për dy raste ka dyshim të arsyeshëm për paraqitjen e kallëzimit penal, ndërsa rasti i tretë është parashtruar kohë më parë dhe është lëndë e madhe dhe e gjerë, për këtë arsye për ate do të ketë rezultat deri në fund të vitit.

Zëvendëskryeministrja nuk tregon se për cilat raste dhe për kë bëhet fjalë, por thekson se veprohet në mënyrë të paanshme, pavarësisht se për kë bëhet fjalë, nëse kabineti merr informacione për abuzime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Masat antikovid të Shaqir Fetait

Instalacioni politiko-partiak në krye të BFI-së, Shaqir Fetai, ka një porosi për…

Von der Leyen: Ndërprerja e furnizimit me gaz është një instrument shantazhi nga Rusia

Vendimi i Rusisë për të ndaluar furnizimin me gaz për klientët në…

Nesër zgjedhjet në Shqipëri, ambasada e SHBA: Do të jemi në të gjithë vendin duke vëzhguar

Ambasada e SHBA në Tiranë njofton se nesër, në ditën e zgjedhjeve,…

Sot mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së, ja çfarë pritet të ndodhë

Sot me fillim nga ora 13:00, pritet të nis mbledhja e Këshillit…

Të shtëna me armë në Uashington, 1 i vrarë dhe 3 të plagosur

Mbrëmja e së dielës u shoqërua me incidente dhe përleshje të shumta…