Tre viktima, 90 të shëruar dhe 74 raste të reja është bilanci i sotëm për Covid-19. Brenda 24 orëve janë realizuar gjithsej 689 testime.

Në Shkup janë regjistruar 14 raste të reja, Kumanovë-8, Shtip-13, Strugë-1, Kavadar-3, Gostivar-22, Koçani-1, Berovë-3, Vinicë-4, Shën Nikollë-3, Kërçovë-2.

Sipas statistikave të fundit, numri i personave të prekur nga Covid-19 në vendin tonë shkon në 11128. Që nga fillimi i pandemisë 6972 pacientë janë shëruar kurse 500 kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin numri i rasteve aktive me Covid-19 në vendin tonë është 3656.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryeministri Kurti në vetizolim

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka bërë të ditur se nga sot…

Zemërohen italianët: Politikanët hipokritë, po pasurohen nga vaksinat

Italia dhe Komisioni Europian kryesuan samitin global të shëndetit vetëm pak ditë…

BE paralajmëron masa ndaj veprimeve të Republikës Sërpska

Bashkimi Evropian ka dënuar veprimet e Kuvendit të Republikës Sërpska – entitet…

Përleshje me armë zjarri në Haraçinë, disa të lënduar dhe të arrestuar

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate…

Kurti takohet me Bjornstad, diskutojnë për bashkëpunim mes Kosovës dhe Norvegjisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim, Arne…