Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste, prej të cilëve 21 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve: 8 raste janë paraqitur në Shkup, në Kumanovë 6, Prilep 4, si dhe nga një në Tetovë, Strugë dhe Pehqevë. Me statistikat e fundit, numri i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 1436.

Gjithsej 38 pacient janë kuruar brenda 24 orëve. Sipas qyteteve, janë shëruar 19 pacient nga Shkupi, tre nga Tetova, 9 nga Struga, 4 nga Manastiri dhe 3 nga Gostivari. Numri i përgjithshëm i personave të shëruar nga Covid-19 tashmë shkon në 627.

Fatkeqësisht, gjatë 24 orëve të fundit tre raste tjera me Covid-19 kanë përfunduar me fatalitet. Bëhet fjalë për dy pacient nga Kumanova dhe një nga Shkupi. Me viktimat e fundit, në vendin tonë betejën me virusin korona e kanë humbur gjithsej 74 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…