Të paktën dy persona kanë humbur jetën pasi një person i armatosur hapi zjarr në një supermarket Safeway në Bend, Oregon, të dielën mbrëma.

Sipas mediave të huaja, oficerët iu përgjigjën raporteve për një sulmues aktiv në dyqanin në Bendin verilindor pak pas orës 19:00, tha zëdhënësja e Departamentit të Policisë Bend, Sheila Miller për Fox News Digital.

Të paktën një burrë kaloi nëpër parkingun e dyqanit duke qëlluar me armë, por asnjë viktimë nuk u raportua nga ato të shtëna.

Personi i armatosur më pas hyri në dyqan dhe qëlloi dhe vrau një person në pjesën e përparme të dyqanit.

Sulmuesi vazhdoi të ecte nëpër dyqan dhe qëlloi dhe vrau një person të dytë.

Oficerët përgjegjës e gjetën të dyshuarin të vdekur kur arritën në vendin e ngjarjes.

Policia tha se raportet fillestare treguan se oficerët nuk qëlluan asnjë të shtënë në vendngjarje.

Policia e Bendit tha se hetimi është ende duke vazhduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, ka të lënduar

Autoritetet turke kanë evakuuar banorët në jug të Turqisë, ndërsa një zjarr…

“Veritas”, akuza të reja për punën e UT-së

Revista “Veritas” me akuza të reja për parregullsi në Universitetin e Tetovës.…

Ursula von der Leyen sot në Shkup, do të mbajë fjalim para deputetëve

Kryetarja e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen do të arrijë…

Kryeministri Kurti në Davos i bën thirrje Greqisë ta njoh Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka bërë thirrje Greqisë që ta…

Zyrtarët hoqën provat thelbësore mbi shpërthimin e coronavirusit, ata dezinfektuan zonën para se ajo të inspektohej

Zyrtarët në Wuhan hoqën provat thelbësore nga tregu i ushqimeve të detit…