Tre persona kanë vdekur të shtunën në mbrëmje, përfshirë edhe një të dyshuar, pasi ka pasë të shtëna me armë zjarri në një hotel që është i lidhur me një kazino në Green Bay të shtetit Wisconsin, të Amerikës, kanë thënë autoritetet e atjeshme.

Shefi i Qarkut të Policisë, Kevin Pawlak, ka deklaruar se dyshohet që sulmuesi e kishte shënjestër një person që e njihte brenda në hotel. Por, ai nuk ishte aty dhe më pas i dyshuari kishte gjuajtur punëtorët që punonin aty, që mendohet se janë të afërt me personin që kishte shënjestër.

Pawlan ka thënë se një person tjetër ka mbetur i plagosur rëndë nga të shtënat me armë zjarri.

Dyshohet se të plagosur kanë mbetur edhe disa persona të tjerë, por akoma nuk dihet numri i saktë. I dyshuari që kreu sulmin dhe viktimat nuk janë identifikuar menjëherë, shkruan NBC NEWS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kusari-Lila: Për dialogun me Serbinë duhet unitet politik

Ushtruesja e detyrës së Kryesueses së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza…

Palmer ose Montgomery pritet që ta zëvendësojnë Grenell në dialogun Kosovë-Serbi

SHBA mes Matthew Palmer dhe Molly Montgomery për të Dërguar të Posaçëm…

Arrestohen dy persona nga Gostivari

Sektori për Punë të Brendshëm-Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme kanë…

Rrëfimi i Agim Murtezit nga Lipjani – Haga e kishte arrestuar gabimisht për krime lufte

Mëngjesi i 17 shkurtit të 2003-tes, ishte i pazakontë për Agim Murtezin…

Mediat bullgare: Zaev ka propozuar pesë propozime për zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë

Pasi kryeministri teknik bullgar Stefan Janev njoftoi dje se delegacioni maqedonas u…