Një sulmues vrau tre persona dhe plagosi dy të tjerë në kampusin kryesor të Universitetit të Virxhinias në Charlottesville të dielën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, i dyshuari – i identifikuar si një student – mbetet i lirë, tha presidenti i universitetit Jim Ryan në një deklaratë të lëshuar të hënën.

Kampusi u këshillua të strehohej në vend rreth orës 22:40 – sipas kohës lokale pas të shtënave të raportuara në Culbreth Road.

Ai ka qenë në mbyllje ndërsa autoritetet kërkojnë për të dyshuarin.

I dyshuari, i identifikuar nga policia si Christopher Darnell Jones, Jr., besohet të jetë i armatosur dhe i rrezikshëm.

Ai përshkruhet se ka veshur një xhaketë me xhinse blu dhe këpucë të kuqe dhe mund të jetë duke drejtuar një SUV të zezë, sipas policisë.

Zyrtarët e universitetit nuk i kanë identifikuar viktimat apo nuk kanë deklaruar nëse ishin studentë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Facebook kërkon falje sërish

Facebook raportoi për disa probleme gjatë ditës së djeshme, që bllokuan përdorimin…

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të…

Haki Abazi: Vendimi për targat nuk është bërë kundër askujt, është vendim i qeverisë që duhet zbatuar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, është shprehur se vendimi për zbatimin…

Sela në takim me Kurtin

Sot në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, lideri i Aleancës për…

80 persona në Llabunishtë janë në vetë-izolim

Në Strugë dhe rrethinë gjendja është stabile dhe nën kontroll ku nuk…