Nga të shhtënat me armë zjarri sonte rreth orës 23:15, tre persona kanë mbetur të plagosur në Rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë.

Rastin e ka konfirmuar Agron Borovci – zëdhënës i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës.

“Rreth orës 23:15, është  pranuar informata për një rast të plagosjes me armë zjarri në rrugën ‘Muharrem Fejza’ në Prishtinë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur  në të dhënat e para   dyshohet për tre persona të plagosur nga arma e zjarrit”,tha Borovci.

Sipas tij, të plagosurit janë dërguar në QKUK  për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

‘Ndërlidhur me rastin, deri më tani policia ka identifikuar së paku një person të dyshuar, ndërkaq   ka nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”, ka thënë Borovci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…