Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, së bashku me ambasadoren franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadorin gjerman Peter Zingraf, sot do të shkojnë në Elbasan, për t’u takuar me kandidatë përpara zgjedhjeve të 25 prillit.

Do të ketë takime me z. Taulant Balla të Partisë Socialiste, z. Gazment Bardhi të Partisë Demokratiudina Hajdari nga Nisma “Thurje”. Fatkeqësisht, një takim me Lëvizjen Socialiste për Integrim në Elbasan nuk u bë e mundur.

Tre ambasadorët do të japin një deklaratë për median rreth orës 12:30, në fund të vizitës së tyre, pra, pas takimit të fundit me Nismën “Thurje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Johnson: Veprimet e Rusisë në Ukrainë cilësohen si krime lufte

Kryeministri britanik Boris Johnson, ka thënë sot se veprimet e presidentit rus…

Gjilani aktivizon shtabin e emergjencave, Haziri apel qytetarëve: Gjatë reshjeve mos dilni në rrugë me makina

Pas reshjeve të mëdha të shiut në ditën e djeshme në Komunën…

Teoria e Jeremiq: Vuçiq do të mbetet gjatë në pushtet nëse nënshkruan pavarësinë e Kosovës

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Jeremiq, i cili tashmë…

“Reketi”, VMRO-ja kërkon arrestimin e Zaevit dhe Janevës

Pas publikimit të video incizimeve të rastit “Reket”, partia opozitare VMRO DPMNE…

Nipi e zbulon flamurin personal të Isa Boletinit: E ka ngritur me 30 qershor 1912

Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit.…