Të shtunën në mëngjes punonjësit në stacionin e trenit Gunzenhauser në Gjermani kishin gjetur një person pa shenja jete. Ai gjendej në hekurudhë dhe me plagë të marra nga një mjet i mprehtë.

Është zbuluar se bëhet fjala për ish-kampionin në boks për zonën e Norbayerit të Gjermanisë, boksierin me rrënjë shqiptare Liridon B. (23), raporton “Bild”.

Ai ishte vlerësuar si talent i boksit dikur, por ish-trajneri i tij tregon se Liridoni kishte rënë në shoqëri të keqe.

“Më pas ra në rrugë të këqija”, thotë ish-trajneri i tij Ralf Markert. “Shoqëri të keqe, drogë, burg. Pas burgut erdhi te unë në stërvitje, donte të kthehej në boks. Më premtoi se më nuk do të bënte marrëzira. Por, para një viti e la përfundimisht sportin”.

Më 31 dhjetor Liridon B. ishte konfrontuar rreth orës 6 të mëngjesit me shokun Andreas M. (23). Liridoni e goditi atë me thikë, e lëndoi rëndë.

Më pas Liridon B. iku, ndërsa Andreas M. shkoi në klinik.

Dy orë e gjysmë pas kësaj përleshje, Liridon B. u gjet pa shenja jete në hekurudhë. Kishte plagë nga një mjet i mprehtë. Çfarë ndodhi është ende e paqartë. Policia e përjashton mundësinë që Andreas M. e ka sulmuar.

Policia është duke kërkuar për informata për rastin dhe për të dyshuar. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që Liridon B. ta ketë goditur veten me thikë nën ndikim të drogës.

Analizat do ta sqarojnë këtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

33-vjeçari nga Zvicra: Tre persona më kërcënuan dhe ma morën makinën e tipit “Toyota” në lagjen Maxhari të Shkupit

Tre grabitës i morën Toyotën një të riu zviceran në lagjen Maxhari…

SHBA-ja po mbledh prova për krimet e luftës në Ukrainë

Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka akuzuar Rusinë për kryerjen e krimeve të…

Fushat afër qytetit Bakhmut të mbushura me kufoma të trupave ruse

Luftimet janë duke vazhduar në qytetin Bakhmut të Ukrainës ku forcat ruse…

Kongresisti amerikan poston imazhin që nxit reagime: Babadimër, na sjell municion

Një kongresist amerikan mbrëmë ka publikuar një fotografi ku shihet ai dhe…

Xhaferi largohet i pakënaqur

Grupi i zjarrit duket se fitoi betejën e parë brenda BDI-së meqë…