Një tragjedi ka ndodhur sot në Kosovë. Mediat vendase raportojnë se një banesë është përfshirë nga flakët në Gjakovë dhe brenda saj kanë qenë dy fëmijë të mitur, që deti tani dyshohet se kanë humbur jetën.

Sipas informacioneve mësohet se të miturit janë të moshës 10-13 vjeç. Detaje për ngjarjen ka dhënë Policia  e Gjakovës, duke theksuar se zjarrfikësit janë duke bërë shuarjen e zjarrit.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse dhe të policisë dhe po punojnë për nxjerrjen e trupave të fëmijëve nga banesa.

Po ashtu bëhet me dije se kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe shkaqet e rënies së zjarrit, por ende nuk ka detaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…