Tottenham – Ajax dhe Barcelona – Liverpool janë gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e së mërkurës vendosën gjithçka.

Tottenhami kaloi me tej edhe pse humbi 4 – 3 sfidën e kthimit në fushën e Manchester Cityt. Suksesi 1 – 0 i Spursave javën e kaluar ndikoi në kalimin e turit.

Liverpuli u kualifikua në gjysmëfinale duke fituar edhe përballjen e dytë me Porton.

Takimi i luajtur në Portugali u mbyll me rezultatin 4 – 1 në favor të ekipit anglez. Liverpooli e kishte fituar 2 – 0 edhe ndeshjen e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Challandes ankohet për mungesat: Kemi lojtarë të rëndësishëm që janë të lënduar ose nuk kanë udhëtuar

Kosova do të luajë përballet Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në kuadër…

Habibi i bashkohet Ozilit kundër kinezëve: të mbrojmë vëllezërit

Kampioni i i MMA Habib Nurmagomedov i është bashkuar mesfushorit të Arsenalit…

​Formati i ri i Ligës së Kampionëve mund të fillojë më para 2024

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Liga e Kampionëve me formatin e ri…

Kjo është data e rinisjes së Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund…

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos…