Të paktën një person ka humbur jetën dhe 30 tjerë janë lënduar, kur një veturë iu vërsul masës dhe i shtypi në afërsi të një kishe në Berlin të Gjermanisë.

Një Reanult ngjyrë hiri, në orët e para të mëngjesit të sotëm shtypi qytetarët në rrugën Rankestrase, që është e mbushur me dyqane dhe kafiteri në pjesën perëndimore të Berlinit.

Policia gjermane ka bërë të ditur se është arrestuar shoferi, por nuk kanë zbuluar nëse aksidenti ishte i qëllimshëm.

Incidenti ka ndodhur jo larg vendit, ku në vitin 2016 u krye sulmi terrorist në natën e Krishtlindjeve, ku u vranë 11.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

MPPS: Më shumë se 25.000 familje e presin Ligjin e ri për mbrojtje sociale dhe të fëmijëve

Përfaqësuesit e Platformës së Maqedonisë kundër varfërisë sot dërguan kërkesë deri te…

Kontrolle në kazinot e Gjevgjelisë, konstatohen shumë parregullësi

Më datën 17.04.2022, nëpunës policor të Departamentit të Policisë Kriminalistike në bashkëpunim…

Nesër zgjedhjet në Shqipëri, ambasada e SHBA: Do të jemi në të gjithë vendin duke vëzhguar

Ambasada e SHBA në Tiranë njofton se nesër, në ditën e zgjedhjeve,…

Mbi 33 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

33 mijë e 952 raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë.…

Maqedoni e Veriut: 16 të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 16…