Drejtoria për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) bëri të ditur se një tërmet me fuqi prej 4 ballë goditi sot Turqinë në pjesën jugperëndimore, shkruan Anadolu.

AFAD tha se tërmeti i përqendrur në Detin Mesdhe të krahinës së Muglës goditi në orën 10:50 të mëngjesit.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej afër 109 kilometra, ndërsa u ndje në qytetin turistik të Marmarisit, rreth 144 kilometra larg.

Një numër i madh i lëkundjeve janë regjistruar pas tërmetit me magnitudë 5.8 ballë që tronditi Stambollin me datë 26 të këtij muaji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…