Një këshilltar i zyrës së Presidentit ukrainas thotë se nga sulmet ruse në Ukrainë kanë humbur jetën edhe civilë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat britanike, i njëjti burim tha se janë më shumë se 40 ushtarë që kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë, vetëm pak çaste më parë, raportohet për një tjetër shpërthim në kryeqytetin ukrainas Kiev. Nga ana tjetër, forcat ukrainase deklarojnë se të paktën 4 tanke të armikut janë djegur në Karkiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Gjermania thotë se më shumë se 5,000 emigrantë mbërritën nga Bjellorusia në tetor

Policia gjermane thotë se ka regjistruar më shumë se 5,000 kalime të…

Katër qytete të Maqedonisë kanë ajër tejet të ndotur

Sipas të dhënave nga stacionet matëse, sot në Tetovë, Gostivar, Veles dhe…

30 viktima të tjera nga Covid-19 dhe 577 raste të reja

Vazhdojnë të mbeten të larta shifrat e viktimave nga COVID-19 në vendin…

Osmani e Kurti e Gërvalla i kërkojnë kryeminsitrit grek njohjen e Kosovës dhe përkrahje për liberalizim të vizave

Krerët e Republikës së Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe…

Macron dhe Le Pen shkojnë në balotazh

Kandidatët rinisën fushatën që pas qartësimit të rezultateve Nuk pati surpriza në…