Protesta e së enjtes e thirrur për të dytën mbrëmje pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha në Tiranë, ka përshkallëzuar në akte dhune dhe përplasje me policinë.

Në momentin që u përcoll lajmi për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshajt situata u qetësua, mirëpo më tej u përshkallëzua sërish pas përdorimit nga policia të ujit dhe gazit lotsjellës.

Protestuesit u zhvendosën më pas nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit në rrugë të tjera pranë qendrës duke djegur kazanët e mbeturinave, duke thyer dritat e semaforëve.

Gazetari Salianji u shpreh se momentalisht protestuesit nuk kanë më kërkesa të qarta ndaj qeverisë, megjithatë ata vijojnë të jenë të revoltuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…