Gjatë procesit të numërimit të votave, një përleshje fizike ka ndodhur mes disa personave në Komision të Zonave të Administrimit Zgjedhor me numër 30 në shkollën “1 Maji” në Tiranë.

Klan Kosova mëson se aty ka ndërhyrë Policia, me ç’rast shtatë persona kanë përfunduar në pranga dhe të njëjtit janë shoqëruar në Polici për intervistim.

Kjo përleshje ka bërë që të ndalohet procesi i numërimit në këtë qendër.

Dyshohet se gjithçka ka nisur si pasojë e një mosmarrëveshje në mes të një simpatizanti të PD-së dhe një vëzhguesi nga PS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Bjellorusia pritet t’i shpallë luftë Ukrainës

Andriy Zagorodnyuk, ish-ministri ukrainas i Mbrojtjes, ka thënë se Bjellorusia pritet t’i…

Kjo është mënyra e moderuar që Gjermania po provon për të dalë nga kufizimet

Shumë lande federale po krijojnë fakte para diskutimit të radhës në Berlin…

PAPA FRANÇESKU: Jam i lumtur që kam ardhur në vendlindjen e NËNËS TEREZË

Jam i gëzuar që po vij në Maqedoninë e Veriut në 25…

Nuk ka një fitues të qartë pas zgjedhjeve parlamentare në Francë

Pas raundit të parë të zgjedhjeve për parlamentin në Francë, fronti i…

Tërmete të njëpasnjëshme godasin Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është goditur nga një sërë tërmetesh përgjatë 24 orëve…