Gjatë procesit të numërimit të votave, një përleshje fizike ka ndodhur mes disa personave në Komision të Zonave të Administrimit Zgjedhor me numër 30 në shkollën “1 Maji” në Tiranë.

Klan Kosova mëson se aty ka ndërhyrë Policia, me ç’rast shtatë persona kanë përfunduar në pranga dhe të njëjtit janë shoqëruar në Polici për intervistim.

Kjo përleshje ka bërë që të ndalohet procesi i numërimit në këtë qendër.

Dyshohet se gjithçka ka nisur si pasojë e një mosmarrëveshje në mes të një simpatizanti të PD-së dhe një vëzhguesi nga PS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…