VMRO-DPMNE dhe Koalicioni “Për ripërtëritje të Maqedonisë” mbrëm në Filarmoninë e Maqedonisë në konventë i prezantoi kandidatët për deputetë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Në fjalimin e tij kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka thënë se është i inkurajuar nga koalicioni i LSDM me Lëvizjen Besa, pasi për VMRO-DPMNE, Lëvizja Besa do të ishte e nevojshme pas zgjedhjeve, përcjell in7.

“Duhet të ruhen vlerat dhe ne jemi të gatshëm për që promovojmë ato, e jo për kompromise politike të pranojë kompromise për vlerat. Dhe duhet secili të dijë që unë një kompromis me premtime, me vlerat që ne bashkojmë nuk do të bëj. Në këtë kuptim, unë do të thoja se është një veprim i mirë që Besa të shkojë me LSDM-në. Të dy ndjekin vota dhe duan të fshihen. Por fakti që Besa do të fitojë tre ose katër deputetë më inkurajon mua për pas zgjedhjeve”, ka thënë Mickoski duke aluduar në atë se ai mendon se do të jetë fitues i zgjedhjeve dhe do të jetë në gjendje të formojë qeveri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…