Një vrasje ka ndodhur sot në Pejë rreth orës 13:15, ku një 60 vjeçar ka mbetur pa shenja jete si pasojë e therjes me thikë nga dy persona.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rreth orës 13:15, në rrugën ‘Hysen Hykaj’ në Vitomiricë, pas një mosmarrëveshje është therur me thikë një burrë dhe është dërgu në emergjencë. Nga mjeku kujdestar është konfirmuar vdekja e tij”, tha Gashi për Telegrafin.

Ai bëri të ditur se viktima është i moshës rreth 60-vjeçare.

Sipas tij, dy të dyshuar për rastin janë arrestuar dhe po intervistohen. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjendet i lidhur me litarë një person në rrugën magjistrale Deçan-Gjakovë

Policia bën të ditur se dje një person ishte gjetur i lidhur…

Ramadani: S’kemi para, nuk do të mund të sigurojmë ngrohje

500 amvisëri dhe 13 objekte publike, çerdhe, shkolla dhe shtëpi shëndeti nga…

Biden: Putin e llogariti keq pushtimin e Ukrainës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se presidenti rus, Vladimir…

Katër viktima dhe 13 raste të reja me Covid-19, shërohen 53 persona

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, Instituti për…

Zhvillimet në BFI, Osmani: Vendimi i gjykatës ishte skandaloz dhe i turpshëm (VIDEO)

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, e ka quajtur skandaloz dhe…