Një person është therur në Vushtrri gjatë një rrahjeje midis disa personave.

“Raportohet se pas një mosmarrëveshje mes disa personave ka ardhur deri te rrahja, ku si pasojë lëndime trupore nga therja me thikë ka pësuar viktima mashkull kosovar, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, thuhet në raportimin e Policisë së Kosovës.

Tre persona janë arrestuar dhe liruar me procedurë të rregullt pas intervistimit.

“Lidhur me rastin tre meshkuj kosovarë janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dy janë liruar në procedurë të rregullt ndërsa njëri dërgohet në mbajtje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Albin Kurti as sot s’i shkon në zyrë Presidentit

Albin Kurti po vazhdon t’i shmanget përgjegjësisë për të marrë mandatin për…

Si varfërohen myftinitë dhe si pasurohen myftinjtë dhe “myhybët” e tyre (DOKUMENT)

Maqedonia e Veriut është ndër ata shtete të Evropës Juglindore që nuk…

Biden flet rreth publikimit të dokumenteve sekrete të Pentagonit

Presidenti amerikan, Joe Biden tha sot se nuk është i shqetësuar për…

Ata nuk kanë as naftë, as ushqim”/ CNN: Putin nuk e kishte imagjinuar rezistencën e fortë të Ukrainës

Pesë ditë pas pushtimit rus të Ukrainës , duket se gjërat nuk…

Pendarovski takoi koordinatorn global për antikorrupsion të DASh Richard Nephewn, u bisedua për korrupsionin

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në takim Richard Nephew, koordinator global…