Policia e Kosovës përmes raportit të saj 24 orësh ka njoftuar se në Pejë, gjatë ditës së djeshme, në mesditë, ka ndodhur një mosmarrëveshje dhe një person është sulmuar me thikë.

Policia thotë se i përfshirë në incident është arrestuar.

“Pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull Kosovar dyshohet se ka sulmuar me mjet të fortë (thikë) viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit  i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Letër publike: Qenan Ismaili dhe Shaqir Fetai na e dëbuan xhematin nga xhamitë

Edhe sivjet gati i kalova të gjitha xhamitë më të mëdha të…

Lindita Nikolla, kryetarja e re e Kuvendit të Shqipërisë

Në krye të Kuvendit të Shqipërisë do të jetë një grua. Bëhet…

Delta detyron Holandën të rikthejë masat kufizuese

Kryeministri i Holandës, Mark  Rutte, njoftoi të premten në mbrëmje një seri masash për të…

Blinken thotë se SHBA po ndan me Ukrainën të gjitha informacionet mbi incidentin raketor të Polonisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të enjten se Shtetet e…

Kurti: Dy dekada më parë u lirova nga burgu i Nishit, edhe pas këtyre viteve e gjej veten duke luftuar për të njëjtat kauza

Në Bruksel është mbajtur takimi i katërt i Këshillit të Stabilizim Asociimit…