Dragan Tevdkovski, i cili mbrëmë u shkarkua nga pozita e ministrit të financave të Qeverisë, Zoran Zaev. Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social fejsbuk ka publikuar se do të kthehet në Fakultetin Ekonomik. Tevdovski është ministri i vetëm i LSDM-së, të cilin e ka kapur “fshesa” e shumëpritur, edhe pse i njëjti nuk u përfshi në asnjë skandal.

Është nder për mua që udhëhoqa me institucionin më të mirë në vend. Krenohem që kisha një ekip të shkëlqyer dhe nuk u frikësova që ti futem asnjë beteje. Faleminserim deri te të punësuarit në Ministrinë e Financave të cilët pa u kursyer punuan për të implementuar reformat. Shpërblimi më i madh për mua këto dy vite, vjen kur njerëzit më ndalojnë rrugës dhe më përshëndesin duke më thënë “bravo, kokën lartë”. Kjo për mua është mënyra më e mirë për të dalë nga një institucion. Dhe për këtë arsye me kokën lart dhe tërësisht i përkushtuar po kthehm në Fakultetin Ekonomik – ka shkruar Dragan Tevdovski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…