Dje (18-prill) rreth orës 09:10, në SPB Tetovë, punonjësi i terminalit doganor në Tetovë ka raportuar se në një kamion Duff me targa të Velesit, i cili ka ardhur nga Turqia, ndodheshin dy emigrantë nga Kabulli i Afganistanit.

Dy emigtantët G.S. (20) dhe V.H. (26) janë kapur dhe janë mbajtur në Stacionin Policor Tetovë për procedurë të mëtutjeshme dhe më pas janë dërguar në Qendrën transitore ,,Vinojug“ në Gjevgjeli. /KlanMacedonia/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

NATO: Bllokimi i lundrimit, pjesë e praktikave destabilizuese të Moskës

NATO-ja e akuzon Rusinë se po acaron tensionet, duke i cilësuar si…

Zgjedhjet e parakohshme, mbi 22 mijë mërgimtarë hyjnë në Kosovë

Një numër i madh i bashkatdhetarëve janë parë teksa vinë këto ditë…

BDI: Sekretariati sapo u avancua në ministri

Nëpërmjet një njoftimi nga partia shqiptare në pushtet BDI thuhet se “Kuvendi…

Rekorde të reja infektimesh në Gjermani dhe Rusi

Spanja heq sërish detyrimin e mbajtjes së maskës Infektimet me COVID në…

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke…