Pjestarë të policisë të SPB-Tetovë, sot (31-gusht) rreth orës 10:30 në Sedllarcë të Poshtme të Tetovës, kanë privuar nga liria 53-vjeçarin T.B. nga Shtipi. Ai dyshohet se në periudhën prej 20 qershorit të këtij viti ka kryer pesë vjedhje në kishat në Komunën e Jegunovcës. Ai përdorte forcën për të hyrë në ndërtesa dhe zakonisht kishte vjedhur para, të cilit i janë gjetur dhe konfiskuar mjete të ndryshme me të cilat ka hyrë në objekte.
T.B nga Shtipi është ndaluar në Stacionin Policor-Tetovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të përpilohet parashtresë përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

El Cheka: Pse nuk po arrestohen kamatashët e Tetovës?

Anonim nga nje njeri familjar i Shkreti shkojn e Kasirin. Pershendetje Ardian…

Ministrja e Jashtme britanike,Truss: Rusia t’i japë fund aktivitetit keqdashës ndaj Ukrainës

ATSH-DPA/ Ministrja e Jashtme britanike Liz Truss i ka bërë një thirrje…

Partitë nisin negociatat për ndryshim të legjislaturës zgjedhore

Është zhvilluar takimi i parë i negociatorëve për ndryshime eventuale në Kodin…

Turqia ua ndalon të gjitha vendeve kalimin e anijeve luftarake nëpër ngushticat turke

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çasusoglu, këtë të hënë…

Tateshi për masat në Ramazan: Janë vonuar, nuk duhej të ndodhte vala e tretë

Bekim Tateshi në ClickPlus refuzoi të japë parashikimin e tij, për atë,…