Nga 84.454 qytetarë me të drejtë vote në Komunën e Tetovës, deri në ora 17:00 vetëm 33.72 për qind kanë realizuar të drejtën e tyre të votës, që paraqet edhe numrin më të madh të votuesve nga të gjitha 6 komunat tjera të Tetovës. Komunat tjera shënojnë dalje të ulët, nën 30 për qind të qytetarëve që kanë realizuar të drejtën e votës.

Komuna e Tearcës ka jehonë prej 29.70 për qind, Bërvenica 28.61 për qind. Bogovina dhe Zhelina janë komunat me jehonën më të ulët. Në Bogovinë ka 27.55 për qind derisa në Zhelinë vetëm 23.13 për qind./Alsat/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…