Një tërmet me magnitutë 6.3 ballë të shkallës rihter, u rregjistrua mëngjesin e të enjtes në Oqeanin Paqësor shumë afër Oregonit.

Lajmin e bëri të ditur Sondazhi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas mediave amerikane nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.

Tërmeti ndodhi rreth orës 11:07 të mëngjesit rreth 175 milje në veri perëndim të qytetit bregdetar të Bandon, njoftoi agjensia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…