Mbrëmjen e së shtunës (31 gusht), një tërmet 5 ballë ka tronditur Alaskën jugore.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 20:32, ku epiqendra ishte 70 km në perëndim të Klukwan, fshat me 95 njerëz.

Sipas raporteve, lëkundjet janë ndjerë deri në kryeqytetin e Alaskës. Disa banorë të Junau reaguan në rrjete sociale duke treguar se po ndjenin që objektet në shtëpi i lëviznin.

Por nuk ka raporte për dëme të konsiderueshme.

Tërmeti i fundit i madh me magnitudë 7.1 që goditi Alaskën ndodhi në 30 nëntor 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…