Mbrëmjen e së shtunës (31 gusht), një tërmet 5 ballë ka tronditur Alaskën jugore.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 20:32, ku epiqendra ishte 70 km në perëndim të Klukwan, fshat me 95 njerëz.

Sipas raporteve, lëkundjet janë ndjerë deri në kryeqytetin e Alaskës. Disa banorë të Junau reaguan në rrjete sociale duke treguar se po ndjenin që objektet në shtëpi i lëviznin.

Por nuk ka raporte për dëme të konsiderueshme.

Tërmeti i fundit i madh me magnitudë 7.1 që goditi Alaskën ndodhi në 30 nëntor 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shokante, Saraji vatër e re e virusit

Sipas informacioneve zyrtare të Ministrisë së Shëndetsisë të cilat i siguroi derveni.info,…

Turqi, rifillojnë fluturimet ndërkombëtare

Një rifillim gradual i fluturimeve ndërkombëtare nga Turqia ka filluar, pas dy…

“Më kanë kërcënuar me vdekje, por drejtësinë për këtë tragjedi do ta kërkoj edhe në Itali”, shprehet familjari të cilit i vdiqën babai dhe vëllai

Zjarri që shpërtheu të mërkurën, më 8 shtator, në spitalin modular në…

Agjencia Kundër Korrupsionit nis verifikimin e pasurisë së ambasadorit Martin Berishaj

Agjencia Kundër Korrupsionit ka nisur procedurat për verifikimin e pasurisë së ambasadorit…

Pasojat e luftës ruso-ukrainase i vuajnë civilët

Eksod masiv nga Ukraina. Rusët nuk tërheqin dot para nga bankat Me…