Lëkundje të tokës janë regjistruar sot në qytetin e Gjilanit.

Lajmin për Telegrafin e ka bërë të ditur drejtori i Institutit Sizmologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa.

Ai ka thënë se tërmeti ka ndodhur rreth orës 10:24.

“Epiqendra ka qenë mes fshatrave Perlepnicë-Kosaqe, 5km në veri- lindje të Gjilanit me magnitudë 2.2 shkallësh të Rihterit”, tha Mustafa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Luftanije ruse në Mesdhe dhe Afrikë/ Deklarata nga zyrtari i shërbimeve amerikane të inteligjencës

Bindja e Vladimir Putinit se “një fuqie të madhe botërore i nevojitet…

Lajmi se është rrëmbyer një aeroplan evakuimi në Kabul krijoi konfuzion gjithandej – por çfarë ndodhi në të vërtetë?

Konfuzioni mbretëroi të martën mes mesazheve kontradiktore nëse një aeroplan ukrainas ishte…

Koreja e Veriut lanson dy raketa, në kohën kur SHBA-të dhe Koreja e Jugut po përgatiten për stërvitjet e përbashkëta ushtarake

Koreja e Veriut ka lansuar dy raketa në det, kanë njoftuar zyrtarët…

Arrestohet zyrtari në Pejë, dyshohet se iu dha dokumente të Kosovës kundërligjshëm dy personave

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për keqpërdorim të…

Ngrihen akuza kundër 11 personave për abuzime me dhënien e pasaportave

Prokuroria themelore publike në Shkup ngirit aktakuzë kundër 11 personave lidhur me…