Një tërmet me fuqi prej 2,8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë sot në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21. Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin e Kumanovës dhe Likovës, ndërsa është ndjerë edhe në rajonin e kufirit mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Kosovës. Tërmeti ka qenë me një thellësi prej 4 km, ndërsa dridhjet janë regjistruar pak para orës 16.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Filipçe: Mbani 2 metra distancë kur komunikoni me njerëz ose shkoni në market

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në facebook ka…

Ministria e Shëndetësisë: Mediat të përdorin vetëm informacionet zyrtare prej institucioneve relevante për gjendjen me koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë e informon opinionin se për gjendjen me koronavirusin i…

Prokuroria jep detaje për zjarrin tragjik në Tetovë: Identifikohen viktimat

Prokuroria Publike sot njoftoi se po vazhdojnë aktivitetet që po i ndërmarrin…

Osmani takon Akar, kërkon mbështetjen e Turqisë për anëtarësim të Kosovës në NATO

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes…

Vdes në moshën 37 vjeç nga koronavirusi diplomati britanik

Një diplomat britanik ka vdekur në Hungari, pasi është infektuar me koronavirus.…