Në Prilep të Maqedonisë së Veriut sot ka ndodhur një tërmet me shkallë 3.3 rihter.

Epiqendra e tij ishte rreth 30 kilometra nga Prilepi, transmeton KlanKosova.tv.

Dridhjet janë ndjerë deri në Shkup, deri më tani nuk dihet për të lënduar dhe dëme materiale./alsatm/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani për aksidentin në Bullgari: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave dhe lutemi për të mbijetuarit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të aksidentit…

Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të reja me Delta, të pavaksinuar

Në Shqipëri, shumica dërrmuese e rasteve të shtuara me COVID 19 i…

Projektligji për asistencën dhe buxhetin në pritje të firmës së Trump

Presidenti amerikan Donald Trump po e kalon fundjavën e festës në pronën…

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e sotme në një operacion…