Një tërmet është ndjerë në pjesën qendrore të Kroacisë.

Siç raporton qendra mediterane-evropiane sizmologjike, EMSC, dridhjet e tokës u ndien në ishullin kroat të Krk-së.

ESMC raporton se tërmeti ka qenë i madhësisë prej 5.3 ballësh të shkallës së Rihterit.

Megjithatë qendra sizmologjike kroate ka njoftuar se tërmeti ishte i madhësisë prej 4.8 shkallës të Rihterit, raporton index.hr.

“Ka zgjatur shumë dhe ka pasur shumë lëkundje”, thotë një banor i Viskovës.

“Tundje e lehtë”, përshkruan një banor i Krk në aplikacionin EMSC. “Dridhje pranë Malinska në ishullin Krk,” shton një i tretë.

Ndryshe, deri më tani nuk janë raportuar për viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tensionet shpërthejnë pasi policia izraelite hyn sërish në xhaminë Al-Aksa

Policia izraelite ka hyrë në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa ndërsa besimtarët u…

Kina kërcënon me ‘kundërpërgjigje’ nëse presidentja e Tajvanit takohet me kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve

Kina ka kërcënuar se do të “kundërpërgjigjet me vendosmëri” nëse kryetari i…

“Vetëvendosje”/ Albin Kurti i jep 6 ministri LDK-së

Ndërsa ende nuk ka asnjë sinjal nga Lidhja Demokratike e Kosovës mbi…

Bogoevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit, Ahmeti nuk e ka ndërmend!

Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare.…

Kurti në Kuvend: Jepjani mbështetjen Policisë e cila është në vijë fronti me milicinë fashiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para deputetëve në Kuvend ka folur për…