Dridhje të tokës janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, Kosovë, Maqedonisë së Veriut. Kjo pasi një tërmet prej 6.0 shkallëve sipas Rihterit ka goditur Strupiçin në Bosnje dhe Hercegovinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Policia konfiskon armë dhe municion në Tetovë

Një armë automatike, një pistoletë dhe municion janë gjetur në një shtëpi…

Rastet globale me coronavirus tejkalojnë shifrën e 80 milionëve

FORT LAUDERDALE, FLORIDA – DECEMBER 17: Kristina Castro, Nurse Practitioner at Broward…

Pushtimi rus i Ukrainës mund të vijë nga mesi i shkurtit, thotë zyrtarja e lartë amerikane

Ndërsa zyrtarët amerikanë thonë se ka ‘çdo indikacion të çon’ te ajo…

Specialja s’e përjashton mundësinë që Dick Marty të ftohet si dëshmitar

Ish-raportuesi i Këshillit të Evropës, Dick Marty, mund të ftohet si dëshmitar…

Insajderi: Përfitimet milionëshe të organizatës së drejtuar nga Jeta Xharra – Bashota me akuza publike për shantazh

Televizioni Publik i Kosovës, i akuzuar në vazhdimësi se ka qenë i…