Në rrjetet sociale është shfaqur videoja e një të pastrehu në lagjen kineze në Los Angeles, ku gjatë tentim arrestimit të befasishëm sulmon policen amerikane.

Sulmit i ka paraprirë shkatërrimi i pronës publike dhe thirrjeve e sharjeve raciste, transmeton Telegrafi.

E ky sulm ka rrëqethur opinionin, në veçanti për shkak të sulmit mbi një zyrtare policore, që u shpëtua nga kalimtarët e rastit që mezi arritën ta ndalin të pastrehun e nervozuar.

Ngjarja ka ndodhur gjatë të premtes së kaluar, kur kamerat e sigurisë kanë momentin kur të pastrehut i afrohet një police që e urdhëron t’i vë duart mbi kokë.

Në shikim të parë dukej si një aksion i zakonshëm i arrestimi dhe se i dyshuari do të bashkëpunojë me policen. Në video shihet policja para se t’ia vë prangat i vendosë dorezat, e në atë moment i pastrehu fillon ta godet policen me grushta derisa ajo rrëzohet në tokë dhe mbi të hip dhe vazhdon goditjet.

Për fat të mirë atyre në ndihmë u dolën kolegët e polices së sulmuar. Deri më tani nuk dihet identiteti i sulmuesit, kurse dëshmitarët pretendojnë se bëhet fjalë për një burrë që vandalizonte gjithçka para vetes në lagjen e banuar me kinezë që kanë emigruar në SHBA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mijëra njerëz largohen nga ishulli grek pasi zjarret po kërcënojnë shtëpitë e tyre

Mijëra njerëz në ishullin Evia të Greqisë janë evakuuar, pasi zjarret kanë…

Johnson për vizitën befasuese në Kiev: Takova mikun tim Zelensky në shenjë mbështetje për popullin ukrainas

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është deklaruar përmes rrjeteve sociale…

Rusia nis një sulm ajror vdekjeprurës në bazën ushtarake vetëm 15 milje nga territori i NATO-s

Nëntë persona janë vrarë dhe 57 janë plagosur në sulmin ajror në…

FBI, detaje të reja rreth bombave artizanale që u gjetën më 6 janar në Uashington

Zyrtarët federalë bënë të ditur të premten se dy bombat artizanale, të…

Borisov uroi Zaevin për rizgjedhjen e tij si Kryeministër

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ia ka uruar Zoran Zaevit fitoren zgjedhore dhe…