Policia izraelite ka hyrë në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa ndërsa besimtarët u mblodhën për lutjet e hershme në mëngjes, dy ditë pasi arrestoi qindra në atë vend në një tjetër bastisje në xhami.

Punonjësit mjekësorë palestinezë thanë se të paktën 19 persona u plagosën. Tre persona u transferuan në spital pasi u rrahën ose u goditën me plumba gome, sipas Kryqit të Kuq Palestinez. Organizata tha se ishte penguar të hynte në kompleks, por arriti të ndihmonte të plagosurit pranë Bab al-Asbat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani – senatorëve amerikanë: Serbia është burim i destabilizimit në rajon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, së bashku me zëvendëskryeministren dhe ministren e…

15 viktima dhe 37 raste të reja me virusin korona

Regjistrohen 37 raste të reja me Kovid-19, nga 3.143 testet e bëra…

“Raporti i Mueller, më i ashpër ndaj Trumpit”

Disa nga pjesëmarrësit e hetimit gati dyvjeçar, të fushatës presidenciale të Donald…

Simovski: Shteti nuk ka baza të të dhënave për numrin e saktë të mërgimtarëve

Drejtori i Entit të Statistikave, Apostol Simovski në emisionin “200” në Alsat,…

Mbyllet Parku Kombëtar i Belgjikës – kërkohet një ushtar që besohet se është i armatosur rëndë

Autoritetet e Belgjikës e kanë mbyllur një park kombëtar pranë kufirit me…