Qindra protestues nga partia pro-ruse Sor dolën në rrugë mbremjen e te martes në Kishinau, kryeqyteti i Moldavisë.

Ata kërkuan dorëheqjen e qeverisë së Presidentes Maia Sandu si dhe zgjedhje të parakohshme.

Një pjesë e protestuesve, shkruajnë mediat moldave, u përpoqën të depërtojnë në selinë e qeverisë: pasi u ndaluan nga policia, demonstruesit u drejtuan drejt bashkisë.

Disa prej tyre janë arrestuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani takon Akar, kërkon mbështetjen e Turqisë për anëtarësim të Kosovës në NATO

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes…

Jeremiq reagon ndaj Vuçiqit, thotë se marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë është tradhti: Mund të parandalohet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka reaguar ashpër…

90 të vdekur dhe 150 të plagosur nga eksplodimi në Aeroportin e Kabulit, në mesin e viktimave 13 ushtarë të SHBA-së

Dy bomba të fuqishme kanë goditur perimetrin e Aeroportit Ndërkombëtar “Hamid Karzai”…

Aksion për nxjerrjen e gomave të hedhura në lumin e Vardarit

Nisma Qytetare “Mos u bë mbeturinë” në bashkëpunim me palombarë të “Akuatek”…

Pëson defekt aeroplani që kishte për t’i çuar besimtarët kosovarë në Haxh

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) përmes rrejteve sociale sot ka njoftuar se…