Teksasi përgatitet për uraganin Beryl/ Evakuime dhe ndërprerje të energjisë

Shumë zona bregdetare të Teksasit në SHBA janë evakuuar pas paralajmërimeve për përmbytje dhe ndërprerje të energjisë ndërsa afrohet uragani Beryl, i cili deri më tani ka shkaktuar 11 viktima.

Beryl pritet të godasë qytetet Corpus Christi dhe Galveston.

Uragani goditi fillimisht ishujt e Karaibeve në fillim të javës.

Më pas Meksikën si një stuhi e kategorisë 2, duke rrëzuar pemë, përpara se të dobësohej në një stuhi tropikale ndërsa u zhvendos në Gadishullin Jukatan./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *