Gjatë mbrëmjes të së shtunës janë raportuar për të shtëna në komunën e Zubin Potokut, gjithashtu, burime pranë redaksisë Dukagjini kanë bërë të ditur se është sulmuar një ekip i KFOR-it në këtë komunë.

Ata kanë sulmuar njësinë letoneze të KFOR-it.

Dukagjini ka tentuar të marrë një përgjigje nga Policia, por këta të fundit nuk kanë qenë të qasshëm.

Ndërkaq, Blerim Vela, Shefi i Kabinetit të Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanit, ka thënë se mediat pro regjimit të Serbisë janë në përpjekje për të nxitur konfrontim të armatosur në Kosovë, duke raportuar rrejshëm se përleshjet po ndodhin pranë Zubin Potokut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përshpejton shërimin nga Covid-19, Britania gati për të trajtuar të sëmurët me gjakun e të mbijetuarve

Britania e Madhe po përgatitet që të përdorë gjakun e të shëruarve…

“Civilët po vdesin, s’ka ujë, gaz e as ngrohje”, thotë kreu i rajonit të Chernihiv

Sulmet raketore ruse kanë shkaktuar dëme në veri dhe në jug të…

Italianët votojnë sot për qeverinë e re

Favorite për të fituar e djathta ekstreme Vendvotimet u hapën këtë të…

Shqipëria blen raketa Javelin për të forcuar ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka thënë të shtunën se…

Zelensky thotë se rusët kanë vënë mina kudo

Rusia po e gjen veten gjithnjë e më të shmangur nga komuniteti…