Policia e Maryland po thotë se u janë përgjigjur “të shtënave” në një qendër tregtare.

Departamenti i Policisë së Hyattsville shkroi në Twitter, për të thënë se oficerët e tij “po i përgjigjeshin një raporti të të shtënave në qendrën tregtare në Prince George” të enjten, transmeton Klankosova.tv.

Por departamenti më pas shtoi shpejt se incidenti “nuk ishte një kërcënim aktiv dhe skena është e sigurt në këtë moment”.

Megjithatë ata paralajmëruan publikun që të vazhdojnë të shmangin zonën.

Një person u plagos rëndë në incident pasi të shtënat ndodhën gjatë një përleshjeje të dukshme në oborrin e ushqimit të qendrës tregtare, sipas News4.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

E pazakontë: Vodhi para nga prindërit e saj dhe pagoi një shok për t’i vrarë

Një 17-vjeçare nga Jumatile, është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar t’i…

Tre atentate të dështuara ndaj Kurtit

Kryeministri: Synimi ishte të destabilizohej vend Kryeministri Albin Kurti flet për herë…

Sulmohet veriu i Izraelit

Ushtria izraelite ka konfirmuar se sonte është sulmuar me raketa veriu i…

Si po pastrohen paratë në epokën e Covid-19

Me ndryshimin e zakoneve për shkak të nga Covid-19, kanë ndryshuar edhe…

UEFA: Erikseni në gjendje stabile, takim mes skuadrave

UEFA ka konfirmuar se mesfushori Kristian Eriksen është në gjendje stabile. Danezi…