Policia e Maryland po thotë se u janë përgjigjur “të shtënave” në një qendër tregtare.

Departamenti i Policisë së Hyattsville shkroi në Twitter, për të thënë se oficerët e tij “po i përgjigjeshin një raporti të të shtënave në qendrën tregtare në Prince George” të enjten, transmeton Klankosova.tv.

Por departamenti më pas shtoi shpejt se incidenti “nuk ishte një kërcënim aktiv dhe skena është e sigurt në këtë moment”.

Megjithatë ata paralajmëruan publikun që të vazhdojnë të shmangin zonën.

Një person u plagos rëndë në incident pasi të shtënat ndodhën gjatë një përleshjeje të dukshme në oborrin e ushqimit të qendrës tregtare, sipas News4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mijëra shqiptarë të Kosovës kalojnë Morinën pa kontrolle

Të panumërta ishin automjetet me qytetarë të Kosovës qe kanë udhëtuar drejt…

VV dhe AAK pritet të dorëzojnë ankesë në Supreme

Gjatë së mërkurës Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)…

Riaktivizohet lobi shqiptar në ShBA

Sistemi politik amerikan u mundëson qytetarëve pjesëmarrjen në procese vendim-marrëse, përmes ndikimit…

Pierre Richard Prosper: Gjykata Speciale është e padrejtë

Pierre Richard Prosper, avokat i ish-presidentit Hashim Thaçi, i ka bërë thirrje…

Zelenski: Duhet kujdes për të mos i treguar taktikat ushtarake Moskës

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy tha se ishte mirënjohës ndaj Presidentit amerikan…